+48 502 222 027

Grudzień 21, 2018

STX Music Solutions, Kayah, Woś/Soyka i Golec uOrkiestra dla PodarujWigilię.pl - CICHA NOC...na koncertach świątecznych polskich gwiazd 2018

W tym roku - zamiast świątecznej kartki - zaangażowaliśmy się w ważną kampanią społeczną - akcję wigilijną. Współpracowaliśmy przy powstaniu tego oto filmu reklamowego: "CICHA NOC...na koncertach świątecznych polskich gwiazd 2018".

Agencja STX Music Solutions była odpowiedzialna za dobór i pozyskanie kilku znakomitych, polskich muzyków do tej kampanii społecznej.

Film i kampania są elementem większego, tegorocznego projektu Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Koncepcję kampanii społecznej opracowała renomowana agencja reklamowa BBDO Warszawa.

Specjalne podziękowania dla Kayah, Stanisław Soyka/Joanna Woś, GOLEC UORKIESTRA.

A także Teatr 6. piętro, Teatr Studio, Teatr Muzyczny ROMA, Papaya Films, BBDO Warszawa, Kayax, TELEVISOR, Efektura.

Drodzy, życzymy Wam wszystkim wesołych i rodzinnych świąt. No właśnie - rodzinnych. Nie każdy ma tyle szczęścia...

O co chodzi w tej akcji i komu jest poświęcona? Są osoby, dla których „Cicha noc” w Wigilię brzmi zupełnie inaczej. Skomponowana jest z przejmujących dźwięków samotności: szumu włączonego telewizora, powtarzalnego tykania zegara czy przytłumionego brzdękania świątecznej zastawy stołowej. Zastawy dla jednej osoby.

Możemy to zmienić. W tym roku "mali bracia Ubogich" chcą zaprosić 320 osób do wspólnego świętowania. Potrzebują Twojej pomocy!

Wchodzimy tutaj i pomagamy - mamy jeszcze 3 dni na to - https://www.podarujwigilie.pl/

W załączonym filmiku widzimy ciekawą akcję społeczną, kiedy to artyści przerwali swoje tegoroczne, świąteczne koncerty na 30 sekund by pokazać "cichą noc", po czym zaprosili do pomagania w akcji PodarujWigilię.pl.

Obejrzyjcie też koniecznie główny spot tegorocznej kampanii "mali bracia Ubogich" CICHA NOC, który powstał dzięki współpracy z BBDO Warszawa.

Idea małych braci Ubogich powstała w 1939 roku, znajdując swoją realizację 7 lat później, już po wojnie. Stowarzyszenie „les petits frères des Pauvres” zostało założone w 1946 roku przez Armand Marquiset (1900-1981). Skupiało wówczas młode osoby, gotowe do pomocy najbiedniejszym. Tuż po zakończeniu II wojny światowej, najuboższymi byli ludzie starsi – osoby samotne, opuszczone, bez szans na pomoc. Dlatego właśnie Stowarzyszenie zdecydowało się pomagać tej właśnie, najbardziej potrzebującej części społeczeństwa.

Aby sprostać ówczesnym potrzebom, pierwsi wolontariusze zajęli się roznoszeniem posiłków i węgla osobom starszym i biednym. Jednak według Stowarzyszenia „dawać miłość można tylko dając coś więcej niż to, co najpotrzebniejsze”.

Dlatego też „petits frères des Pauvres” (dosł. mali bracia Ubogich) przykładają największą wagę do relacji budowanej poprzez towarzyszenie osobom starszym i umiejętne ich słuchanie – oto sens motta Stowarzyszenia, które brzmi: kwiaty przed chlebem.

Filozofia ta towarzyszy Stowarzyszeniu „les petits frères des Pauvres”/mali bracia Ubogich od początku działalności i jest podstawą jego rozwoju.

Z czasem Stowarzyszenie podjęło się również misji alarmowania społeczeństwa i instytucji publicznych w sprawach dotyczących osób starszych (ma swoją reprezentację w Age Platform); zajmuje się także kwestiami warunków mieszkaniowych osób starszych i relacji międzypokoleniowych. We Francji towarzyszy ono również osobom umierającym oraz starszym osobom bezdomnym.

Stowarzyszenie „les petits frères des Pauvres” istnieje na całym świecie i działa aktywnie w 10 krajach.

Polskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich powstało 1 grudnia 2002 roku.

Jego początki sięgają jednak wiele lat wstecz, kiedy młodzi ludzie z Polski wyjeżdżali do „les petits frères des Pauvres” we Francji, aby wspólnie z innymi wolontariuszami pomagać francuskim podopiecznym,m.in. podczas pobytów wakacyjnych w domach wakacyjnych „les petits frères des Pauvres” na terenie całej Francji.

Po kilku latach z doświadczeń polskich wolontariuszy za granicą powstała idea stworzenia podobnej organizacji w kraju. Na przełomie listopada i grudnia 2002 roku odbyło się seminarium pt: „Przerwijmy samotność tych, którzy w niej żyją”. Uczestniczyli w nim wspomniani wakacyjni wolontariusze „les petits frères des Pauvres” z całej Polski, przedstawiciele „les petits frères des Pauvres” z Francji, Federacji Międzynarodowej „les petits frères des Pauvres”, a także osoby zajmujące się na co dzień osobami starszymi w instytucjach.

Ukoronowaniem seminarium było ukonstytuowanie się polskiego Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Więcej informacji o kampanii społecznej i powstawaniu filmików - przeczytacie TUTAJ > link

Copyright © 2018 mali bracia Ubogich

Udostępnij:


Połącz się z nami

Jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany współpracą – skontaktuj się z nami. Napisz maila, zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy. Zachęcamy do bezpośredniego spotkania i prezentacji naszej oferty.